Yazılım

SeamTraC Yazılımı

Farklı sektörlerde farklı ürünlerin imalatında et kalınlığı ve kaynak profilleri farklılıklar göstermektedir. Kaynatılacak malzemelerin et kalınlığı 1mm’den başlayıp 160mm’e kadar çıkabilmekte ve farklı kaynak profilleri (alın-alına, V, X, Y, köşe kaynağı gibi) kullanılmaktadır. SeamTraC hemen hemen tüm kaynak uygulamalarında kullanılabilmektedir.

Yazılım ve Sensör Özellikleri

Yüksek Performans

Lazerli kaynak izi takibinin en büyük avantajı, yüksek hassasiyette otomatik takip yaparak, yapılan kaynağın kalitesinin artırılmasıdır. Lazer sensör kaynak yapım aşamasında devamlı olarak tarama yaparak, kaynak elektrotlarının profil üzerinde daima istenilen noktaya hizalanmasını sağlar. Sonuç olarak kaynak diğer metotlara kıyasla çok daha olumlu sonuçlarla hedeflenen noktalara yapılmış olur. Bu sayede kaynak yapılan malzemede hatalar azaltılabilir ve birleşim noktasında kaynak penetrasyonunun beklenen standartlarda oluşmasına yardımcı olur.

Müşteri Odaklı

Sistemin bir diğer avantajı ise; kaynağın estetik görünümüne olan katkısıdır. Manuel kontrol ile yapılan uygulamalarda, kaynak pozisyonunda düzeltme yapabilmek için değişimin insan gözü ile görülebilecek bir boyutta olması gerekir. Lazer sensör yüksek teknoloji kullanarak çok daha yüksek hassasiyete sahiptir. İnsan gözü ile zor fark edilen oynamalarda, lazer sensör kaynak profilini yüksek çözünürlük de görerek, takibi yapılan noktanın konumunun daha hassas takibini yapar.

Ergonomik Kullanım

En yeni teknolojileri uygulayarak geliştirmiş olduğumuz lazerli kaynak izi takip sisteminde kullandığımız ve STC mühendisleri tarafından geliştirilmiş olan SeamTraC yazılımı; farklı kaynak proseslerine ve diğer takip uygulamalarına kolayca adapte olabilen esnek yapısıyla, başarılı sonuçlara imza atmıştır.

Farklı Uygulamalar

SeamTraC yazılımı tasarlanırken kolay kullanım ve yüksek performans ölçütleri temel alınarak tasarlanmıştır. Bu sayede operatörler-yazılım ilişkisi en basit seviyeye indirgenip, kullanım hatalarının önüne geçilmiştir.

Kullanım Şartları ve Gizlilik

© Copyright 2012 - STC