Uygulama

Lazerli Kaynak İzi Takip Sistemi Uygulaması

Kritik kaynak uygulamalarında otomasyonun öneminin artması ve operatörden kaynaklanan hataların giderilmesi amacıyla lazerli iz takibi birçok farklı sektörde önemini giderek artırmaktadır. Boru imalatı, gemi inşaa ve otomotiv sektörü gibi kaynak kalitesinin oldukça önemli olduğu sektörlerde kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır.

Sektörler

Spiral Boru İmalatı

Sistemimiz, iç ve dış kaynak uygulamalarında takibin otomatik olarak yapılmasını sağlar. Özellikle iç kaynak uygulamalarında gözle takibin mümkün olmaması ve bu takibin kamera ve benzeri cihazlarla uzaktan yapılabiliyor olması ise işletmeci açısından maliyetlerin artmasına neden olmaktadır. Ayrıca iç kaynak uygulamasında kullanılan kameraların kaynak ısısından etkilenerek kısa sürede bozulması ve operatör maliyetinin ortadan kaldırılamaması lazerli kaynak izi takibini cazip kılmaktadır.

-İç Kaynak Takip -Dış Kaynak Takip -Ultrason Takip -Dış Kaynak Freze Takip

Düz Dikişli Boru İmalatı

Düz dikişli boru imalatında hem kök kaynağının atılması, hem de toz altı kaynağında kullanılabilen lazer takip sistemi ile borunun form verilme aşamasından nihai ürün haline gelene kadar tüm kaynaklar lazerli kaynak iz takip sistemi ile yapılır.

Diğer Sektörler

Basınçlı kap imalatı, gemi inşaası, otomotiv sektörü, havacılık ve vagon imalatı sektörlerinde kritik kaynak uygulamalarının gerçekleştirilmesi işlemlerinde yüksek hassasiyet ve kalitede ürün elde edilebilir. Lazerli iz takibinin kullanımı ile kaynak penetrasyonunun istenilen kalitede yapılması sağlanabilir. Bu sayede, çıkan ürünün kalitesi artırılmıştır. Tamir ve fire miktarlarında düşüş sağlanmıştır. Bu alanda, özellikle çoklu paso uygulamaları konusunda gerekli bilgi ve tecrübeye sahip firmamız sizlere ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak çözümler sunmaktadır.

Kullanım Şartları ve Gizlilik

© Copyright 2012 - STC